TATÍNEK NENÍ K ZAHOZENÍ

Audioverze úspěšné knihy Arnošta Goldflama, která získala v roce 2005 prestižní cenu Magnesia Litera za nejlepší knihu pro děti a mládež, přináší pět pohádek nabitých osobitým kouzlem, humorem a dobrodružstvím. Autor je věnoval svým dětem a také všem tatínkům, aby se mohli chlubit hrdinskými činy, vylepšili si tak svůj někdy trochu pošramocený obraz a dokázali, že tatínek rozhodně není k zahození.

Arnošt Goldflam, který je též uznávaným hercem, režisérem, dramatikem a pedagogem, svou knihu také sám namluvil. Nahrávku doplnil hudbou Dominik Renč, o výtvarnou podobu obalu se postarala Petra Goldflamová Štětinová.


„Když bylo mé dceři Sylvě asi deset let, vyprávěl jsem jí smyšlené pohádkové příběhy. V nich jsem já coby tatínek vždy nějakým nedopatřením vykonal záslužný čin, například jsem vyhrál nějakou disciplínu na olympiádě, zachránil princeznu nebo knokautoval bankovního lupiče. Ona se tomu tehdy velmi smála, kdepak by mohl tatínek dokázat něco takového! Snad jí připadalo, že hrdinské činy by takový tatínek, jako je její, mohl vykonat nanejvýš nějakým nedopatřením, zázrakem nebo omylem. A přece se staly – alespoň v pohádkách!
…Teď po letech jsem si na všechno vzpomněl a sepsal jsem patnáct pohádek, abych je mohl předčítat svému synkovi Ottoníčkovi, až mu bude těch pět a víc,“
napsal při vydání ke knize její autor a nynější vypravěč.


O autorovi                                                  Recenze


Tatínek není k zahození - Intro


Tatinek-neni-k-zahozeni

autor: Arnošt Goldflam
režie:  Jan Jiráň
hudba: Dominik Renč
délka:  59 min.
verze: četba
vyšlo: v listopadu 2012

zvuková ukázka: přehrát ukázku Arnošt Goldflam Tatínek není k zahození

Anotace:

Nahrávka vznikla podle knihy Tatínek není k zahození vydané nakladatelstvím Andrej Šťastný v Praze v roce 2004. | Nahráno ve studiu Svengali | Zvuk, střih a mastering Martin Dušek | Ilustrace Petra Goldflamová Štětinová | Design ACTUAL AVER CZ |
Vyrobilo vydavatelství Audioberg v Praze v listopadu 2012.
℗+© 2013 AUDIOBERG s.r.o.Související tituly:
Emil-a-detektivove
Tatinek-002
Pohadky-pana-prednosty
pohadkove-prazdniny-u-prednosty-drahorada
pohadky-prednosty-drahorada
uzel-pohadek-komplet
Co-vypravel-vitr-bile-ruzi
Lev-a-notes
Pizduchove
Strom-lidozrout
O-princezne-ktera-byla-prilis-ziva
Chytra-Marjana
Jak-hluboke-je-more
Uspavanka-Hokusajem
O-trech-pachatelich